Wielkości dysków do laptopa

Kupowanie dysków do laptopa stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Coraz więcej osób zaczyna samemu składać sobie laptopy, ponieważ dotychczasowy nie spełnia ich oczekiwań. Wiele podzespołów w laptopie może być na wysokim poziomie, jednak jeśli chociaż jedno z urządzeń jest zbyt słabe, to korzystanie z komputera staje się utrudnione. Właśnie dlatego prędkość włączania się komputera, a także całe jego działanie jest uzależnione od dysku twardego.

Dyski do laptopów

Można je podzielić ze względu na wielkość i na rynku można spotkać 2,5 calowe, a także 3,5 calowe. Jeśli chodzi o te pierwsze to są one używanie praktycznie zawsze w laptopach. Wymiana takiego dyski jest bardzo prosta i najważniejsze informacje jakie trzeba sprawdzić to prędkość przesyłania danych, a także cenę, bo to ona bardzo często odpowiada za to jaki dysk zostanie zakupiony.

Dyski do laptopów Sferis o wielkości 3,5 cala mają to do siebie, że są one zewnętrze. Jeśli korzysta ktoś z laptopa głównie w domu, bądź w firmie przy biurku to nie powinien mieć problemu z taką konstrukcją. Jednak jeśli ktoś korzysta z komputera w podróży to powinien skłaniać się ku pierwszej propozycji. Jeśli chodzi o 3,5 calowy dysk twardy, to w zamian dostaje się większą prędkość przesyłania danych, a także większą pojemność i niższą cenę. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które korzystają w domu i nie chcą wydawać bardzo dużych sum na dysk twardy do swojego laptopa.

Obudowa do dysku

Kupno samego dysku odbywa się zazwyczaj bez obudowy. Jeśli odkręci ktoś swoją tylną klapę w laptopie to zobaczy, że jego oryginalny dysk będzie miał obudowę, która chroni go przed uderzeniami. Można oczywiście dokupić sobie obudowę i zmontować całe urządzenie, a następnie wymienić je w komputerze. Jednak na rynku można znaleźć od razu gotowe dyski z obudowami. Tutaj także wszystko zależy od tego ile kto ma pieniędzy, ponieważ dysk z obudową będzie droższy od osobnego kupna obu części. Jeśli ktoś nie może zdecydować się na wielkość swojego dysku to niech spojrzy na cenę i porówna.