drukarka hp

Tanie laserowe drukarki HP

W ciągu ostatnich lat technologia drukowania mocno się rozwinęła, dlatego też laserowe drukarki monochromatyczne na dobre zagościły w domach zwykłych ludzi. Dla osób, które tylko od czasu do czasu muszą coś wydrukować w czerni i bieli jest to znakomita alternatywa dla drukarek atramentowych. Koszt samego urządzenia jest nieco wyższy, ale samo drukowanie jest znacznie tańsze ze względu na nieporównywalnie większą wydajność tonerów i rzadsze problemy z nimi. Poniżej dwie drukarki HP w przyzwoitych cenach, dostępne w Sferis, które sprawdzą się w każdym domu

Drukarka firmy HP LaserJet Pro 100 M102w
Cena: około 320 zł

drukarka hpStandardowe kompaktowe urządzenie, z którym można połączyć się za pomocą kabla USB i bezprzewodowo, co za tę cenę jest dużym atutem. W stosunku do poprzednich modeli poprawiona została jej wydajność. Ten sprzęt drukuje z maksymalną prędkością 22 stron na minutę. Oznacza to, że pierwsza strona będzie gotowa już po 7,3 sekundy. Dodatkowo zaimplementowano tutaj specjalne technologie mające na celu zmaksymalizowanie oszczędności energii: HP Auto-On/Auto-Off i Instant-on. Rozdzielczość druku w czerni wynosi 600 na 600 dpi, a wydajność jednego tonera liczona jest na około 1500 wydrukowanych stron. Warto też wspomnieć o osobnym bębnie światłoczułym, którego wydajność wynosi mniej więcej 12 tysięcy wydruków. Godny uwagi jest też pojemny podajnik na papier, który zmieści 150 kartek.

Drukarki HP LaserJet Pro MFP M130nw A4
Cena: około 500 zł

Za nieco wyższą kwotę można kupić urządzenie wielofunkcyjne umożliwiające skanowanie, kserowanie i drukowanie technologią laserową dokumentów. W tym urządzeniu również można korzystać z sieci bezprzewodowej oraz dołączonego do zestawu kabla USB. Maksymalna prędkość wydruku w czerni wynosi 22 strony na minutę, każda o rozdzielczości wydruku 600 na 600 dpi. Ta drukarka firmy HP wydajnością dorównuje swojemu tańszemu modelowi, ale dodatkowo oferuje możliwość skanowania dokumentów w rozdzielczości 600 na 1200 dpi. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym sama możliwość drukowania nie wystarczy.