SŁUCHAWKI

Podział słuchawek

Na rynku istnieje szeroki wybór słuchawek. Istnieją słuchawki audio, które zaprojektowane są do słuchania muzyki przez osoby, dla których muzyka jest prawdziwym hobby. Niektóre osoby korzystają ze słuchawek podczas biegania albo pobytu na siłowni, żeby przyjemniej spędzać czas. Jeszcze inni grają w gry na konsoli lub komputerze i również potrzebują innego typu słuchawek. Jakie słuchawki więc wybrać do poszczególnych zajęć? Jakie występują rodzaje słuchawek?

Słuchawki możemy podzielić na przewodowe oraz bezprzewodowe

SŁUCHAWKI

Słuchawki przewodowe –
https://www.sferis.pl/sluchawki-audio-2100 są ograniczone kablem. Powoduje to, że dźwięk jest dużo lepszej jakości niż ma to miejsce w przypadku słuchawek bezprzewodowych. Tego typu słuchawki audio chętnie wybierają prawdziwi audiofile, znawcy w dziedzinie muzyki. Dla nich każdy dźwięk ma znaczenie, więc nie chcą narażać się na utratę jakości a ma to miejsce, gdy dźwięk przesyłany jest siecią bezprzewodową. Również pracownicy biur lub call centrów chętnie wybierają słuchawki przewodowe wraz z zamontowanym mikrofonem, ponieważ ich praca nie wymaga dużej ilości aktywności.

Słuchawki bezprzewodowe możemy połączyć z naszym smartfonem lub sprzętem za pomocą sieci Bluetooth. Oznaczają one przede wszystkim wolność, nie musimy męczyć się z kablem, który plącze się nam pod nogami. Tego typu słuchawki są chętnie wybierane przez sportowców, na przykład na siłowni, gdy istotną rolę odgrywa swoboda ruchów. Nie mają one tak doskonałego dźwięku, jak słuchawki przewodowe, ale w wielu wypadkach nie ma to tak dużego znaczenia.

Słuchawki możemy podzielić również na: 

Słuchawki otwarte – głośniki umieszczone są blisko uszu i zapewniają odpowiednią wentylację oraz pozwalają nam słyszeć, co się dzieje wokoło nas.

Słuchawki zamknięte – inaczej nauszne, zakrywają szczelnie całą małżowinę uszną, przylegają do głowy powodując uciskanie, ale zapewniają dobry odbiór dźwięku.

Słuchawki kanałowe – bardzo popularne, wsuwa się je wewnątrz kanału słuchowego, zapewniają dobrą izolację od otoczenia, a muzyka jest w nich bardzo wyraźna.