Podstawki chłodzące – zalety

Podstawki chłodzące to przedmiot, który dzięki wybudowanym wentylatorom schładza spód laptopa i sprawia, że dłużej on pracuje.

Funkcje podkładki chłodzącej

Podkładka schładza komputer, ale także dba o komputer i użytkownika. Dzięki podkładce, którą można regulować i dopasować kąt pochylenia komputera mięśnie karku oraz pleców są rozluźnione co daje poczucie komfortu podczas pracy. Dostępne są podstawki będące równocześnie stolikiem co pozwala na stworzenie przenośnego, małego biura w każdym miejscu.

Zakup podstawki chłodzącej- na co zwrócić uwagę

Podczas kupna podstawki należy dopasować jej rozmiar do wielkości ekranu. Muszą być one takie same. Ważna jest ilość wentylatorów w podstawce. Najlepszym rozwiązaniem jest jeden duży wentylator, który zapewni odpowiednie chłodzenie komputera a przy okazji nie będzie hałasować. Istotnym, ale nie najważniejszym elementem są funkcje dodatkowe jakie spełnia podstawka. Wśród takich funkcji jest np. antypoślizgowa powierzchnia dzięki której komputer nie ześlizgnie się z podstawki stojąc pod kątem. Podstawki chłodzące dostępne są w różnych wariantach cenowych na co wpływa ich marka, wielkość oraz inne funkcje jakie podkładka posiada.
Dobrym sposobem aby kupić odpowiednią podstawkę do laptopa jest jej zakup w zestawie z nim. Wówczas można od razu dopasować konkretną podstawkę do laptopa co umożliwi uniknięcie wydania pieniędzy na nieodpowiednią podkładkę. Jeśli kupuje się podstawkę chłodzącą oddzielnie trzeba także dopasować ją pod względem wielkości oraz potrzeb.

Podstawki chłodzące – zalety

Zaletami podstawek chłodzących jest odciążenie mięśni szyi i pleców oraz utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas siedzącego trybu pracy. Podkładka umożliwia dłuższą żywotność laptopa oraz jego rzadkie psucie się. Dzięki chłodzeniu laptop pracuje płynnie i wydajnie. Podstawki chłodzące można zabrać ze sobą w każde miejsce i korzystać z nich bez konieczności ich dodatkowego zasilania. Podstawki chłodzące sprawdzają się latem kiedy to nagrzewanie komputera ze względu na temperaturę powietrza jest większe i szybsze.