karta graficzna

Najlepsze karty graficzne do gier

Jeśli mowa o najlepszych kartach do gier, oczywistym będzie fakt, że cena nie gra roli. Na rynku jest wiele dobrych i tanich konsumenckich kart graficznych. Kosztująca około 4000 tysięcy złotych karta GTX pozwoli nam się cieszyć z gry, w pełnych jej detalach, w rozdzielczości 4k oraz w 60 klatkach na sekundę. Karta zostawia wszystkie inne w tyle, nie licząc kart takich jak Titan V, które używane są bardziej do skomplikowanych obliczeń, a kupowanie takiej karty do komputera personalnego, mijałoby się z celem całkowicie.

Karta graficzna GTX 1080 TI to potężna karta, która potrzebuje współgrać z innymi bardzo mocnymi podzespołami. Idealnym procesorem do kooperacji będzie tutaj Intel Core i7 7700K, którego cena to aż 1600 złotych. Zestaw taki pozwoli nam cieszyć się rozgrywką w każdą nową grę wideo, na najwyższych detalach, przez najbliższe kilka lat. Jest on także idealny pod zabawę z wirtualną rzeczywistością.

karta graficznaNajlepszą kartą do gier łączącą dobry stosunek ceny i wydajności, będzie GTX 1060 6GB. Karta, która ze swoim zapasem mocy, pozwoli zagrać we wszystkie najnowsze tytuły na najwyższych detalach, w rozdzielczości full HD. Karta za około 1200-1500 złotych w grach, względem GTX 1080 TI osiąga od 40 do nawet 80% mniej klatek na sekundę, należy jednak pamiętać, że nadal są to klatki rzędu kilkudziesięciu, a używaną kartę można zakupić już za około 800 złotych. Modele jednak różnią się, ceną oraz innymi aspektami, takimi jak: wentylacja, kultura pracy, zużycie energii.

Przy obecnym, utrzymującym się od dłuższego czasu wzroście cen pamięci, karta ta wiedzie prym wśród najlepszych kart do gier, nawet w droższych jednostkach stacjonarnych. Karty graficzne to też jeden z najdroższych elementów komputera, a jego cena wyjściowa, wraz z tą kartą, powinna wynieść około 3500 tysiąca złotych.

Ceny tych kart mogę jednak wkrótce zmaleć, a wszystko to poprzez nowe, super wydajne karty z serii RTX, których cena osiągać będzie do nawet 6000 i więcej tysięcy złotych.