mysz bezprzewodowa

Mysz bezprzewodowa czy przewodowa – którą wybrać?

Wybór myszy komputerowych jest dla wielu kwestią sporną. Najwięcej do powiedzenia mają tutaj gracze i osoby pracujące na komputerze, którzy mogą dokładnie ocenić zalety każdego z rozwiązań. Pod jakimi względami mysz bezprzewodowa wygrywa z myszą przewodową i kiedy warto wybierać każdą z nich?

mysz bezprzewodowaWygoda kosztem wydajności

Myszki bezprzewodowe są bardzo wygodne i zajmują mało miejsca sprawdź sam w ofercie https://www.sferis.pl/mysz-komputerowa-2072, właśnie ze względu na to, że nie posiadają kabla. Osoby posiadające dużą ilość akcesoriów do komputera zazwyczaj borykają się z problemem plączących się kabli od głośników, klawiatury, myszki czy słuchawek. Bezprzewodowe urządzenia rozwiązują ten problem, pomagając zachować porządek na biurku czy w miejscu pracy. Dodatkowo bezprzewodowa myszka jest wygodna w przypadku laptopa, jako że można wszędzie zabrać ją ze sobą.

Niestety, bezprzewodowe gryzonie posiadają też liczne wady. Przede wszystkim jest to konieczność wymiany baterii – tańsze myszki raczej nie sygnalizują stopnia rozładowania baterii, więc może zdarzyć się, że niespodziewanie urządzenie przestanie działać. Dodatkowo myszki bezprzewodowe spowalniają czas reakcji, co odczują przede wszystkim gracze, którym zależy na jak największej szybkości działania.

Idealna dla graczy

Z kolei myszki przewodowe są najczęściej wybierane przez graczy, głównie z powyższych powodów. Z przewodowych urządzeń korzystają też właściciele komputerów stacjonarnych, którzy nie muszą zabierać ze sobą akcesoriów na większe odległości. Warto tutaj zaznaczyć, że technologia stale się rozwija i różnica w czasie reakcji jest już praktycznie zauważalna. Tzw. niedzielni gracze prawie w ogóle jej nie odczują, zwłaszcza w przypadku rozrywek w trybie jednoosobowym.

Tak naprawdę wybór myszki to w dużej mierze kwestia indywidualnych preferencji. Ciężko określić, które z nich naprawdę są lepsze. Faktem jest, że coraz więcej osób rezygnuje z urządzeń przewodowych na rzecz wygodnych, zajmujących niewiele miejsca myszek bezprzewodowych. Głównym czynnikiem jest tutaj właśnie wygoda, którą zapewniają te urządzenia.