Karty pamięci do smartfonów

Pojemność telefonów cały czas rośnie i na rynku można spotkać telefony, które mają wbudowanej pamięci, aż 256 GB. Jest to bardzo dużo, jednak jeśli używa ktoś telefonu jako konsoli do gier albo też do innych rzeczy, a nie głównie do dzwonienia to niestety ale może jemu zabraknąć tej pamięci. Dlatego producenci telefonów komórkowych zaczęli dawać możliwość takim osobom na dodanie pamięci poprzez karty pamięci. Jest to mała karta, która ma określoną pojemność i dzięki niej można instalować kolejne aplikacje.

Rodzaje kart pamięci

W obecnych czasach na rynku można spotkać praktycznie tylko dwa rodzaje kart pamięci. Będzie to karta pamięci o nazwie Secure Digital, która potocznie nazywana jest SD, a także Compact Flash. Patrząc na te dwa rodzaje, można dojść do wniosku, że większość osób zna tylko ten pierwszy typ karty. Są one znacznie powszechniejsze od tych drugich. Karty pamięci do smartfonów Sferis wykorzystują głównie karty SD. Jeśli chodzi o Compact Flash to są one wykorzystywane w profesjonalnym sprzęcie jakim jest aparat najwyższej półki czy też kamera.

Karty pamięci do smartfonów

Jeśli chodzi o karty, które będą pasowały do telefonów komórkowych to będą to mniejsze odpowiedniki karty o nazwie SD. Jej nazwa to po prostu MicroSD. Pojemności takiej karty są bardzo zróżnicowane i na rynku można wyróżnić karty o pojemności od kilku MB do kilku TB, więc jak widać różnica jest dość znacząca. Przed kupnem karty i włożeniem jej do smartfona warto sprawdzić jaką pojemność obsługuje telefon, bo w przypadku zakupu zbyt dużej karty może on przestać działać prawidłowo.

Klasy kart pamięci

Poza nazwą i pojemnością istotne są również klasy kart pamięci. Na rynku można spotkać oznaczenia od Class 2 do Class 10. Każda kolejna to po prostu większa prędkość transferu. Jeśli kogoś interesuje jaką prędkość określa jaka klasa to jest to bardzo proste, bo Class 2 to minimum 2 MB/S, a Class 10 to przynajmniej 10 MB/S przez co wielkość transferu to po prostu klasa. Oznaczenia są bardzo proste i przejrzyste dla większości osób.