Jaki sprzęt do gier?

Wirtualna rozrywka to niesamowita zabawa. Wystarczy raz jej spróbować, aby potem zastanawiać się, jaki sprzęt do gier zakupić do swojego domu. Wybór wbrew pozorom jest stosunkowo ograniczony. Można albo kupić lub zmodyfikować do gier posiadany już komputer, albo po prostu zakupić konsole do gier. Które z tych rozwiązań będzie wygodniejsze i bardziej ekonomiczne?

Wady i zalety konsol do gier

Wiele osób, gdy widzi na ekranie fragment jakieś gry, zdecydowanie od razu do głowy przychodzi im konsola do gier Nic dziwnego, w końcu to właśnie ten rodzaj urządzenia w głównej mierze rozpropagował i spopularyzował tę właśnie formę rozrywki.
Do dziś konsola do gier to sprzęt, na którym granie w gry to sama przyjemność. Po pierwsze od strony użytkowej, ponieważ nie trzeba się martwić jakością sprzętu, czy na pewno dana gra się uruchomi, jak i nie sprawdzać co tydzień np. nowych sterowników do karty graficznej.
Niestety konsola to także nieco wad. Po pierwsze np. gry PS4 są nieco droższe niż te same gry na komputerze. Po drugie konsola ma nieco ograniczone zastosowanie. Poza grami i może jeszcze możliwością odtwarzania filmów, niewiele da się na niej zrobić.

Wady i zalety komputerów

Komputer osobisty to natomiast prawdziwy kombajn i ogromna ilość dodatkowych zastosowań. Oczywiście rozpatrując kwestię jedynie samego grania w gry, to konsola tu zdecydowanie jest górą.
Pomimo tego, że typowa gra PS4 będzie droższa, to jednak jej kupienie będzie gwarantowało to, że uda się w nią z pełną przyjemnością zagrać. Gry na komputerze, choć nieco tańsze, to takiej gwarancji niestety nie dają.
Istnieje wiele przeszkód, które mogą stanąć na drodze do zagrania w daną grę na komputerze. Najoczywistszą jest po prostu za słaby zestaw. Może się także zdarzyć, że dana gra będzie niedopracowana i na danej specyfikacji będzie miała mniejszą wydajność. Często zdarza się również tak, że dana gra np. na posiadanym rodzaju procesora w ogóle się nie uruchomi.
Wszystko to wpływa oczywiście na jakość i radość płynącą z rozrywki, która zamiast być czystą zabawą, staje się mocno frustrująca.