Jaki komputer do gier?

Rozrywka może przybierać różne postacie. Jedni lubią w wolnym czasie jeździć na rowerze, a inni malować obrazy. Dla osób, które wolny czas uwielbiają spędzać poznając coraz to nowsze historie w wirtualnych światach, oprócz samej chęci i zapału do spędzania wolnego czasu w taki sposób, potrzeba jeszcze dodatkowo odpowiedniego do tego sprzętu.

Co się liczy?

Niestety z graniem w gry komputerowe nie jest tak prosto jak np. z bieganiem czy malowaniem. Do biegania wystarczy posiadać chęci, kawałek chodnika lub parku i buty. Do grania w gry komputerowe należy wyposażyć się w odpowiedni komputer. Nie byle jaki komputer, ale taki, który będzie w stanie uruchomić obecne na rynku gry.

Wersja minimum

Na szczęście wyścig zbrojeń wśród producentów podzespołów komputerowych już zanikł i nie występuje w takiej sile jak jeszcze dekadę temu. Obecnie dostępny od lat procesor i5 7400 pomimo tego, że istnieje już od jakiegoś czasu, nadal spełnia oczekiwania większości chętnych do grania w gry komputerowe.

Nic więc dziwnego, że ten właśnie model, czyli i5 7400 jest podstawą większości komputerów stojących w domach. Dodatkowo wewnątrz obudów znaleźć można kartę graficzną na poziomie minimum GeForce 1060 i pamięć RAM w ilości 8GB. Taki zestaw ma dostatecznie duże możliwości, aby móc sprostać właściwie wszystkim obecnym na rynku grą komputerowym.

Wersja o maksymalnych możliwościach

Jeśli jednak ktoś stawia na maksymalne możliwości obliczeniowe i chce oglądać wirtualne światy w najwyższych możliwych rozdzielczościach i z efektami graficznymi na najwyższym poziomie, musi jednak zainwestować w coś więcej niż podstawowy komputer.

W takim wypadku należy pamiętać, że podstawowym procesorem musi stać się minimum model i7, a może nawet i9 oraz znacznie mocniejsza karta graficzna, która nie powinna być niższa niż Geforce 1080, a najlepiej jakby to była najnowsza seria 2080.

Nie można również zapominać o pamięci RAM, która przy tak dużych oczekiwaniach względem wyświetlanego obrazu, nie powinna być mniejsza niż 32GB