Jak wybrać dobry power bank?

Power banki od jakiegoś już czasy stały się podstawowym dodatkiem do każdego telefonu. Dzięki nim nie trzeba się już martwić złowrogo zmniejszanym się do zera wskaźnikiem naładowania baterii, ponieważ poprzez podłączenie przewodem USB, można przywrócić go do stanu pełnego naładowania. I choć popularność tego urządzenia jest ogromna, to jednak w dalszym ciągu niewiele osób wie, w jaki sposób powinno się go wybierać.

Jaka pojemność?

Rzecz jasna najważniejszą sprawą każdego power banka jest to, aby można było nim jak najwięcej razy naładować telefon lub inne urządzenie. Wynika to wprost z tego, jak pojemny jest dany power bank. Co jednak ciekawe, nie zawsze opłacalne jest kupowanie modeli największych na półce, ponieważ ich cena jest po prostu olbrzymia. Dlatego też przed zakupem poleca się sprawdzić, jaka jest pojemność baterii w posiadanym telefonie, a następnie dobrać do niej mniej więcej czterokrotnie większy power bank. Pozwoli to na bardzo wygodne jego użytkowanie.

Jaka obudowa?

Sama pojemność to jednak nie wszystko, jeśli chodzi o takie urządzenie, jak power bank. Jest to sprzęt przenośny, który dodatkowo przechowuje w swoim wnętrzu potencjalnie niebezpieczną baterię. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zaleca, aby obudowa power banku była wykonana w bardzo dobry sposób. Musi być ona mocna, aby była niewrażliwa na upadki i uderzenia, a także wodoodporna, aby padający deszcz, a nawet zanurzenie jej w wodzie, nie przyniosło żadnego niekorzystnego wpływu na nią.

Funkcje dodatkowe

Dobre power banki cechuje się tym, że wykracza nieco dalej, niż jest to konieczne w przypadku takiego urządzenia. Odpowiednia pojemność czy też mocna obudowa, to cechy podstawowe, które są po prostu koniecznością. Znacznie przyjemniej będzie się jednak korzystało z urządzenia, które dodatkowo wyposażone będzie np. we wskaźnik naładowania akumulatora, czy też w tak zwykłą, lecz bardzo przydatną funkcję, jak latarka, która w ciemności znacznie ułatwi podłączenie rozładowanego telefonu komórkowego.