Historia firmy Roccat

Firma Roccat jest znana ze sprzętu komputerowego. Powinny znać ją osoby, które kiedyś grały w jakieś gry i ogólnie interesują się e-sportem, a na pewno będą znały ją osoby, które zawodowo grają w różnego rodzaju gry. Jednak początki tej firmy nie były wcale tak obiecujące i wiele konkurencyjnych firm skazywało na porażkę właśnie tę firmę. Co stoi za ich sukcesem, a także co zmienili w dotychczasowej ofercie innych firm, że aktualnie są rozpoznawalni na całym świecie?

Historia firmy

W 2007 roku niejaki René Korte, czyli profesjonalny zawodnik e-sportowy zauważył, że sprzęt z jakiego jest dane korzystać najlepszym zawodnikom na świecie pozostawia wiele do życzenia. Po licznych rozmowach z innymi graczami doszedł do wniosku, że warto postawić na innowację i zacząć samemu wprowadzać produkty na rynek. Krok ten jest bardzo ważny, ponieważ pokazuje, że osoby, które znają pewne rzeczy od środka mogą sprostać oczekiwaniom klientów. Wiele osób nie wierzyło w ten projekt i dawali jemu parę lat. Jednak rok 2018 jest przełomowy i pokazuje, że te osoby, które nie wierzyły w tę firmę muszą teraz bić się w pierś. Firma osiąga kolejne sukcesy, a jej sprzęt jest znany na całym świecie i korzystają z niego najlepsi zawodnicy e-sportowi.

Stawianie na innowacje

Roccat jako firma stara się przede wszystkim udoskonalać produkty, które już są obecne na rynku. Dlatego tworzą oni dodatki i nowości, dzięki którym zawodnicy mogą stawać się lepsi. Podczas licznych targów, na których wystawiają oni swoje propozycje można zobaczyć ich nowe propozycje. Jako przykład można podać myszkę do grania o nazwie Kone+, która jako pierwsza oferowała podświetlenie RGB czy technologie Easy Shift, umożliwiającą przypisanie drugiej funkcjonalności do każdego przycisku.

Podsumowując, firma Roccat została założona przez profesjonalnego gracza e-sportowego, któremu nie podobał się dotychczasowy sprzęt na jakim musiał grać. Firma była skazywana na niepowodzenie, jednak szybko okazało się, że może ona osiągnąć duży sukces, a wszystko to zawdzięcza innowacyjnemu podejściu.

Produkty firmy Roccat można nabyć między innymi w ofercie sprzedażowej firmy Sferis.