dron xiaomi 4k

Dron do zadań specjalnych

Dron xiaomi fimi x8 se pomimo niższej ceny od wielu modeli tej klasy, pozwala na osiągnięcie całkiem zadowalających zdjęć i filmów w dobrej jakości. Na dodatek urządzenie jest ciche i jego praca nie jest dla użytkownika dokuczliwa.

Konstrukcja drona 

Ramiona drona xiaomi fimi x8 se składają się w jeden sposób. W niektórych dronach jest inaczej, gdzie jedna para ramion składa się w poziomej płaszczyźnie, a druga w pionowej. Ramiona zamocowane są na jednej śrubie, co sprawia, że są tam sztywno osadzone i nie ma w nich luzów. Gimbal nie posiada żadnych wystających kabli, a nóżki są grube i solidne. Silniki drona xiaomi fimi x8 se od sferis nie posiadają dodatkowych elementów montażowych do zamocowania śmigieł. W konstrukcji drona widać zatem szereg zalet. Kamera jest mocną stroną tego drona. Jego pełna stabilizacja mechaniczna ma miejsce w każdej z trzech oferowanych osi.

dron xiaomi 4k

Aplikacja do obsługi drona 

Do obsługi drona xiaomi fimi x8 se potrzebna jest specjalna aplikacja, którą można ściągnąć ze sklepu Google Play, a także App store. Użytkowanie aplikacji musi być poprzedzone założeniem konta, które jest bezpłatne. Dron szybko i automatycznie łączy się z aplikacją. co stanowi niewątpliwą zaletę. Sama aplikacja również ma ciekawy, przypadający do gustu wygląd.

Co może sprawić, że użytkowanie będzie udane

Zarówno start jak i lądowanie drona xiaomi fimi x8 se powinno odbywać się z gładkiej, płaskiej powierzchni. Wszystko za sprawą niskich nóżek, na których opiera się konstrukcja drona. Jest on nisko osadzony, włącznie z kamerą, a z tego powodu może ulec uszkodzeniu na powierzchni o niekorzystnym dla niego podłożu. W przypadku dokonywania pierwszej kalibracji kompasu, najlepiej jest dokonać lotu w terenie wolnym od zabudowań i samochodów. Korzystanie z drona xiaomi fimi x8 se w mieście jest odczuwalne i silne, na przykład z powodu przecinek i opóźnień w transmisji. Opinie użytkowników o dronie xiaomi fimi x8 se są najczęściej bardzo pozytywne, zarówno jeśli chodzi o sterowanie nim, jak i samo prowadzenie. Zastrzeżenia mają niekiedy miejsce jedynie w odniesieniu do samego obrazu i jakości pozyskanego materiału w postaci nagrań oraz zdjęć.