Cechy dobrego pendriva

Choć pendrive jest urządzeniem niezwykle prostym w konstrukcji i codziennym użytkowaniu, to jego wybór nie należy do najłatwiejszych. Poszczególne modele różnią się między sobą ogromem funkcji, które w bardzo zauważalny sposób mogą zmieniać komfort jego użytkowania. Na co zatem zwracać uwagę podczas zakupu takiego niepozornego urządzenia?

Liczy się pamięć

Żeby wiedzieć, jaka jest najważniejsza cecha pendriva, trzeba najpierw poznać główną jego funkcje. Jest to oczywiście możliwość przenoszenia określonych danych i plików. Mogą to być nagrania wideo, muzyka, dokumenty tekstowe lub chociażby zdjęcia. Wszystkie one mają tę cechę, że zajmują określoną ilość miejsca na dysku twardym. Z tego też powodu, aby móc je przenieść na pendriva, musi on posiadać określoną wielkość pamięci.

Zakres dostępnych na rynku pamięci jest naprawdę duży, jak również ich ceny, które zależą od tego właśnie parametru. Dobrze przed zakupem określić, do czego będzie się wykorzystywało dany pendrive, ponieważ szkoda jest wydawać duże pieniądze na pojemne urządzenie, jeśli używać się go będzie jedynie do przenoszenia małym plików tekstowych.

A co z szybkością?

Drugą bardzo ważną cechą pendrivów jest szybkość transmisji danych, zarówno tych wchodzących, jak i wywodzących z niego. I tutaj tak samo jak z pojemnością, nie ma sensu kupować urządzenia charakteryzującego się ogromną szybkością, gdy będzie się go używało do małych plików. Z kolei koniecznie trzeba będzie pomyśleć o dużych prędkościach, gdy przenoszone będą znacznej wielkości pliki. Kopiowanie dużego pliku filmowego na pendrive, który posiada ograniczoną przepustowość transmisji danych, nie jest niczym komfortowym.

Co warto mieć dodatkowo?

Oprócz tych najważniejszych cech pamięci przenośnej, jaką jest pendrive, istnieje jeszcze kilka innych, które choć nieobowiązkowe, to zawsze lepiej jest je mieć niż nie mieć.

Do takiej cechy zaliczyć można z pewnością wodoodporność. Rzadko kiedy pływa się z pendrivem lub upuszcza go do basenu, jednak gdy tylko taka sytuacja nastąpi, będzie się w duchu dziękować za tę właśnie funkcję.

Oferta sprzedażowa dysków pendrive dostępne pod adresem: https://www.sferis.pl/pendrive-2168